8 naturalnych produktów na nadciśnienie – domowe sposoby na leczenie nadciśnienia

naturalne produkty na nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze jest bardzo popularną dolegliwością. Choroba jest stwierdzana kiedy u pacjenta utrzymuje się ciśnienie na poziomie wyższym niż 140/90.

8 naturalnych produktów na nadciśnienie

Banany źródłem potasu

Smaczne i pożywne. Banany są bogate w wiele składników odżywczych, między innymi w potas. Dzięki temu częste jedzenie tego owocu pozytywnie wpływa na nasz układ krwionośny.

Cytryna na nadciśnienie

Szklanka wody z cytryną świetnie wpływa na nasz układ pokarmowy, ale nie tylko! Cytryna rozszerza nasze naczynia krwionośne, poprawia ich elastyczność, dzięki czemu poprawia nasze ciśnienie.

Arbuz na nadciśnienie

Właściwie to jego pestki pozytywnie wpływają na działanie układu krwionośnego. Posiadają one unikalne właściwości, które regulują ciśnienie tętnicze, a dodatkowo jeszcze wspomagają pracę nerek oraz łagodzą bóle stawów.

Garść zgniecionych pestek należy wrzucić do szklanki i zalać wrzątkiem. Po około godzinie napar jest gotowy. Powinniśmy pić ok. 4 łyżki co kilka godzin.

Miód na naczynia krwionośne

Dla dobrego samopoczucia powinniśmy spożywać dziennie 1-2 łyżki miodu. Naturalny miód działa kojąco na naczynia krwionośne.

Seler na nadciśnienie

Działa oczyszczająco na nasz organizm oraz wspomaga nasz układ krwionośny. Najlepiej spożywać go w postaci surowej, ponieważ tylko wtedy zachowuje swoje właściwości w całości.

Czosnek na nadciśnienie

Naturalny antybiotyk jest również lekiem na nadciśnienie. Czosnek wspomaga pracę układu krążenia oraz redukuje cholesterol. Należy jednak pamiętać, że najlepsze właściwości ma ten spożywany na surowo.

Cebula na nadciśnienie

Świetnie wpływa na cały nasz organizm, w szczególności na układ krwionośny. Obniża poziom cholesterolu oraz poprawia ciśnienie krwi. Codziennie powinniśmy spożywać cebulę, zarówno w postaci kawałków, jak i soku.

 

Nadciśnienie – objawy i przyczyny