Domowe sposoby na zanieczyszczone nerki – oczyszczanie nerek

oczyszczanie nerek

Nerki przez cały dzień pracują, aby oczyszczać nasz organizm z zanieczyszczeń i toksyn. Bardzo ważne jest utrzymywanie ich w dobrej kondycji, ponieważ źle działające nerki negatywnie wpływają na jakość naszego życia.

Zobacz, jak łatwo możesz je oczyścić oraz wspomóc w ich codziennej pracy.

Domowe sposoby na oczyszczenie nerek

1. Arbuz na nerki

Jeden z owoców, który idealnie nadaje się do oczyszczania nerek. Duża zawartość wody powoduje, że w naturalny sposób oczyszczamy nasz organizm.

2. Soda oczyszczona przy oczyszczaniu nerek

Soda pomaga kontrolować poziom pH w krwi. W większości przypadków pierwsze problemy z nerkami to kwasica nerkowaWodorowęglan sodu pomoże w utrzymaniu prawidłowej kwasowości we krwi. Dodatkowo soda pomaga w zapobieganiu występowania kamieni na nerkach.

Trzy razy w tygodniu należy wypić szklankę wody z rozpuszczoną jedną łyżeczką sody oczyszczonej.

3. Ocet jabłkowy na nerki

Kwas zawarty w occie jabłkowym pozytywnie wpływa na pracę nerek. Wspomaga on nasz metabolizm, a co za tym idzie, przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn.

Po każdym dużym posiłku należy wypić szklankę wody z jedną łyżeczką octu jabłkowego.

4. Oliwa z oliwek na kamienie

Bardzo dobrze wpływa na łagodzenie stanów zapalnych. Oliwa z oliwek jest świetnym preparatem w zapobieganiu kamicy nerkowej.

Każdego ranka powinniśmy spożyć łyżkę oliwy z oliwek. Dla smaku możemy dodać kilka kropli cytryny.

5. Bazylia na kamicę nerkową

Napar z bazylii świetnie wpływa na zapobieganie występowania kamicy nerkowej. Aby uniknąć kamieni na nerkach powinniśmy pić napar z ok. 5 liści bazylii z dodatkiem miodu dla smaku.

6. Mniszek lekarski na nerki

Świetnie wpływa na prawidłową pracę nerek. Wspomaga trawienie, dzięki czemu toksyny są szybciej usuwane z naszego organizmu.

Raz dziennie powinniśmy wypić napar przygotowany z dwóch łyżeczek mniszka lekarskiego. Zioła gotujemy w wodzie przez ok. 15 minut.

7. Granat na nerki

Przy problemach z nerkami warto sięgnąć po sok z granatu. Pamiętaj, że najlepszy jest ten przygotowany samemu!

8. Imbir na oczyszczenie nerek

Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie nerek oraz wątroby. Korzeń imbiru świetnie nadaje się jako przyprawa do wielu potraw lub dodatek do herbaty.