Jak wyleczyć grzybicę języka? Domowe sposoby leczenia kandydozy

grzybica języka

Grzybica języka, inaczej nazywana kandydozą to schorzenia wywołane przez drożdżaki Candida albicans. Bardzo ważne jest szybkie leczenie, ponieważ nie leczona grzybica może prowadzić do zarażenia całego organizmu. Sprawdź jak szybko możesz się pozbyć kandydozy!

Domowe sposoby na leczenie grzybicy języka (kandydozy)

Dieta w leczeniu grzybicy

Jeden z najważniejszych elementów leczenia! Musimy ograniczyć pokarmy, którymi żywi się „nasz grzyb”. Drożdżaki głównie żywią się cukrami, dlatego produkty, których powinniśmy unikać to:

  • słodycze
  • biała mąka
  • owoce
  • alkohol

Płukanki na grzybicę języka

  • zasadowy roztwór kwaśnego węglanu sodu
  • napar z kwiatu malwy
  • napar z siemienia lnianego

Witaminy

W trakcie leczenia warto wspomagać organizm przyjmując witaminy B2, B6 i kwas foliowy. Pomocne również jest spożywanie probiotyków.

Czosnek na grzybicę

Obrane i posiekane ząbki czosnku (ok. 5) zalewamy szklanką wrzącej wody. Odstawiamy na 2-3 godziny, a następnie pijemy nasz wywar małymi łykami kilka razy dziennie. Czosnek pomaga zwalczyć bakterie, które pozwalają na rozwój grzybicy.

Wilcacora (wilcza kora) przy leczeniu grzybicy

Roślina o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych. Świetnie nadaje się do walczenia z grzybicą, nie tylko języka! Dostępna pod różnymi postaciami, jednak najlepszy jest bezpośredni napar.

Aloes na grzybicę

Zmniejsza ilość kwasu solnego, który jest odpowiedzialny za występowanie wrzodów żołądka. Aloes również stosuje się przy owrzodzeniach skóry czy też zapaleniach błony śluzowej jamy ustnej. W związku z tym świetnie sprawdza się w łagodzeniu objawów grzybicy języka oraz gardła.

 

Grzybica języka to poważne schorzenie. Jeżeli powyższe sposoby nie pomogą, koniecznie powinniśmy udać się do lekarza, który z pewnością przypisze nam odpowiednie maści lub tabletki.