Spososoby na szybkie znikanie i gojenie się siniaków

gojenie się siniaków

Siniaki powstają w wyniku małych wylewów, które są spowodowane przez uszkodzone naczynia krwionośne. Do urazów dochodzi w wyniku uderzenia lub silnego otarcia. Zazwyczaj powstają w niekontrolowany sposób, dlatego nie mamy wpływu aby ich unikać. Istnieje jednak kilka sposobów, aby szybciej się goiły i krócej gościły na naszym ciele.

Zimne i ciepłe kompresy

Co 15 minut należy robić zimne okłady w miejscu, w które się uderzyliśmy. Kompres najlepiej przygotować z lodu lub zmrożonych chusteczek.

Następnego dnia należy zacząć przykładać ciepłe okłady. Pomaga to na lepsze krążenie w miejscu urazu.

Witamina C

Najpopularniejsza witamina również ma zastosowanie w gojeniu się sińców. Wspomaga wytwarzanie tkanki ochronnej wokół naczyń krwionośnych.

Leki

Lekarstwa z różnych dziedzin mają pozytywny wpływ na gojenie się ran. Są to między innymi aspiryna, leki przeciwkrzepliwe, przeciwzapalne oraz na astmę.

Rutozyd

Na nieszczelne naczynia krwionośne pomagają suplementy diety oraz zestawy witamin zawierające rutozyd. Dzięki temu siniaki powstają rzadziej.

 

Jeżeli siniaki powstają często bez przyczyny, należy udać się do lekarza. Samoistne sińce mogą być objawem niebezpiecznych chorób, np. białaczki.