Domowe sposoby na łamliwe paznokcie

łamliwe paznokcie

Każda kobieta marzy o pięknych i zadbanych paznokciach. Niestety wiele osób ma z tym problem. Coraz częściej spotykamy się z połamanymi i przebarwionymi paznokciami. Nie oznacza to wcale, że są one zaniedbane. W większości przypadków czynnikiem złego stanu paznokci jest niewłaściwa dieta i niedobór cennych dla naszego organizmu minerałów i witamin.

Masz słabe paznokcie, które często się łamią, rozdwajają i wolno rosną? Zobacz, co możesz z tym zrobić!

Domowe sposoby na piękne paznokcie

1. Stosowanie naturalnych olejków

Codziennie smaruj paznokcie oraz otaczające je skórki olejem rycynowym lub z kiełków pszenicy. Najlepiej powtarzaj tą czynność dwa razy dziennie. Olejki możesz kupić w aptece. Zabieg pobudza wzrost paznokci.

2. Domowa odżywka

Raz w tygodniu warto stosować naturalną odżywkę, którą oczywiście możesz przygotować w domu. Do miseczki wrzucamy jedno żółto, łyżkę oliwy z oliwek oraz wkrapiamy trochę soku z cytryny. Po wymieszaniu gotową miksturę nakładamy na paznokcie i trzymamy ok. 15 minut. Po upływie tego czasu zmywamy odżywkę ciepłą (ale nie gorącą!) wodą.

3. Witamina B5

To właśnie witaminy z grupy B są odpowiedzialne za piękny wygląd naszych paznokci. Witamina B5, jak żadna inna, poprawia kondycję naszych paznokci. W związku z tym powinniśmy spożywać dużo jaj, w szczególności żółtek, drożdży, ryb oraz warzyw strączkowych, np. groszku.

4. Oliwa z oliwek

Kilka łyżek oliwy podgrzewamy w garnuszku, a następnie przelewamy ją do miseczki. Moczymy w niej paznokcie ok. 15-30 minut dziennie. Zabieg powtarzamy 2 razy na tydzień. Do oliwy można również dodać kilka kropli płynnej witaminy A i E lub soku z cytryny. Już po miesiącu zauważalny efekt wybielenia końcówek paznokci.