Domowe sposoby na zapalenie oskrzeli – ziołowe mieszanki

zioła na zapalenie oskrzeli

Dla złagodzenia objawów zapalenia oskrzeli często zalecane są mieszanki ziołowe, które mają działanie przeciwgorączkowe i wykrztuśne. Wiele firm oferuje nam gotowe płyny dostępne w każdej aptece. Część z nich możemy jednak przygotować samemu w domu.

Poznaj najłatwiejsze przepisy na domowe mieszanki ziołowe na zapalenie oskrzeli!

Mieszanka ziołowa z tymianku, omanu i anyżu

Składniki (wszystkie wagi podane w zaokrągleniu): tymianek 40 g, korzeń omanu 40 g, owoc anyżu 20 g

Przygotowanie: Zioła należy zmieszać. Dla jednego naparu używamy jedną łyżkę naszej mieszanki, którą zalewamy wrzątkiem w szklance. Po 15 minutach mikstura jest gotowa do spożycia.

Mieszanka ziołowa z bzu, lipy i maliny

Składniki (wszystkie wagi podane w zaokrągleniu): kwiat czarnego bzu 40 g, kwiat lipy 40 g, owoc maliny 30 g, kwiat wiązówki 40 g lub/i korzeń mydlnicy 30 g

Przygotowanie: Zioła mieszamy, a następnie wsypujemy do garnka jedną łyżkę mieszanki. Dodajemy szklankę wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem ok. 3 minut. Po 10 minutach napar jest gotowy do spożycia.

 

Pamiętaj, że dla lepszego efektu, w trakcie parzenia najlepiej przykryć szklankę spodeczkiem. Zioła powinno się pić trzy razy dziennie po jedzeniu. Najlepsze są przygotowane na świeżo.

 

Mieszanki ziołowe mają na celu jedynie złagodzenie objawów choroby i poprawę naszego samopoczucia. Pamiętaj, że zapalnie oskrzeli to choroba, która wymaga wizyty u lekarza!